close
Menu

System wspomagania operatora - Kramer

 

Smart Driving - Redukcja prędkości silnika przy maksymalnej prędkości

Po osiągnięciu prędkości maksymalnej inteligentna redukcja prędkości silnika „Smart Driving” reguluje prędkość silnika zgodnie z wymaganiami wydajności napędu jezdnego. Minimalizuje to hałas, zużycie paliwa i obciążenie indywidualnych elementów. W przypadku maszyn z napędem jezdnym ecospeed prędkość można zredukować do 2000 obr./min. W przypadku modeli z nową przekładnią ecospeedPRO można ją zredukować nawet do 1550 obr./min. 

Smart Loading - Automatyczny powrót łyżki zapewnia szybsze cykle ładowania

Automatyczny powrót łyżki „Smart Loading” z funkcją wytrząsania zapewnia szybsze cykle ładowania, mniejsze straty materiałowe i ochronę przed uszkodzeniem osprzętu dodatkowego i maszyny.

Dzięki automatycznemu powrotowi łyżki osprzęt dodatkowy można automatycznie ustawić we wcześniej zaprogramowanej pozycji docelowej ze wstępnej sytuacji. Zmniejsza to wyraźnie czasy cyklów podczas ładowania i układania w stos i znacznie odciąża operatora.

Operator może korzystać z funkcji wytrząsania, aby móc szybko opróżnić łyżkę, mimo lepkich materiałów lub aby móc dokładnie rozdzielić siano lub kiszonkę. Osprzęt dodatkowy zaczyna wytrząsać wokół pozycji początkowej, po naciśnięciu kombinacji przycisków, w celu łatwego usunięcia wilgotnych lub lepkich materiałów, takich jak obornik, kiszonka lub kompost.

Smart Handling - Wszystko pod kontrolą, nawet z największym obciążeniem

Maksymalne obciążenie użytkowe, wysunięty całkowicie wysięgnik, maksymalna prędkość obrotowa silnika – system zapobiegający przeciążeniu „Smart Handling” zawsze ma wszystko pod kontrolą w każdej sytuacji. Z jednej strony inteligentny system wspomagania operatora zapobiega osiągnięciu z ładunkiem strefy przeciążenia, a co za tym idzie zagrożeniom przewrócenia maszyny w kierunku wzdłużnym. Z drugiej strony operator jest odciążany z wielu rutynowych zadań, takich jak wysuwanie i wsuwanie ramienia teleskopowego, dzięki czemu może skupić się na ważnych aspektach swojej pracy.

Objaśnienie trzech trybów funkcjonalnych
● tryb łyżki - Podczas opuszczania wysięgnika ramię teleskopowe jest automatycznie wsuwane powoli. Utrzymuje to obciążenie jak najbliżej pojazdu i nie tworzy krytycznych sytuacji, nawet przy maksymalnych obciążeniach użytkowych. Tryb łyżki nadaje się idealnie do ładowania materiałów sypkich.
● tryb wideł do palet - Podczas podnoszenia i opuszczania wysięgnika osprzęt przechodzi do góry i do dołu w linii pionowej, tj. ramię teleskopowe automatycznie przesuwa się do środka i na zewnątrz, a obciążenie jest przesuwane do góry lub do dołu w linii prostej. W ten sposób towar zawsze pozostaje w bezpiecznym zasięgu, a układanie palet na dużych wysokościach jest uproszczone.
● tryb ręczny - W trybie ręcznym maszyna nie wykonuje żadnych automatycznych ruchów wysięgnika. Ochrona przed przeciążeniem jest oczywiście stale aktywna i zatrzymuje wysięgnik w chwili osiągnięcia przeciążenia. W tym momencie możliwe jest tylko wsuwanie, podnoszenie wysięgnika i wysypywanie z osprzętu.

Obsługa dźwigni sterującej - Za pomocą ergonomicznej dźwigni sterującej mają Państwo całą maszynę pod kontrolą. Dzięki 17 funkcjom najważniejsze zadania można wykonywać bez puszczania dźwigni sterującej ani zmiany uchwytu. W przypadku modeli od KT276 do KT407 dźwignia sterująca jest podłączona do pulpitu sterowniczego. W przypadku modeli o dużej wydajności, od KT447 do KT559, dźwignia sterująca jest zamocowana w podłokietniku bezpośrednio przy fotelu operatora.

Smart Handling – prosty wybór: Zmiana trybu odbywa się za pomocą trzystopniowego przełącznika wyboru (zdjęcie po prawej stronie). Aby tymczasowo obejść system kontroli przeciążenia, należy przytrzymać lewy przycisk.