close
Menu
  • Strona główna >
  • O nas
  • >
  • Aktualności i W...
  • >
  • Nowe ładowarki kołowe KL12.5 i KL14.5 marki Kramer to prawdziwe multitalenty – idealna moc, kompaktowe wymiary i wiele możliwości zastosowania

Nowe ładowarki kołowe KL12.5 i KL14.5 marki Kramer to prawdziwe multitalenty – idealna moc, kompaktowe wymiary i wiele możliwości zastosowania

 

(Pfullendorf, czerwiec 2020 r.) Nowe kompaktowe ładowarki kołowe KL12.5 i KL14.5 imponują innowacyjnymi danymi dotyczącymi wydajności i funkcjami zwiększającymi wygodę pracy. Obydwa modele wyposażone w napęd na wszystkie koła i 4 koła skrętne oraz silniki poziomu emisji spalin Stage V to prawdziwi kompaktowi geniusze. Dzięki czemu nadają się również idealnie do elastycznego i codziennego zastosowania w gospodarstwach rolnych.

 

Kramer-Werke GmbH oferuje od zaraz dwie nowo opracowane kompaktowe ładowarki kołowe o różnych danych wydajności. Z jednej strony miniładowarka KL12.5, która posiada silnik Yanmar 18,5 kW / 25,2 KM, ciężar wywracający 1140 kg oraz ciężar roboczy 1920 kg. Z drugiej strony najwyższa wydajność w najlepszych wymiarach, nowy model KL14.5. Niniejsza ładowarka kołowa z napędem na wszystkie koła jest wyposażona w silnik Yanmar 28,5 kW / 38,8 KM. Maszyna ma nieco wyższy ciężar roboczy 2070 kg i dzięki temu ciężar wywracający 1400 kg. Obydwa modele posiadają kompletnie nowe nowoczesne wzornictwo kabiny oraz kilka nowoczesnych funkcji wygody i opcji wydajności.

 

Ładowarki kołowe KL12.5 i KL14.5 przekonują kompaktowością i zwrotnością

Obydwa modele to kompaktowe i wyjątkowo zwrotne ładowarki kołowe. O szerokości tylko 1,26 m i wysokości nieco powyżej 2 m są one przeznaczone do niskich wjazdów do budynków i wąskich przejść, dzięki czemu stają się niezastąpionymi towarzyszami w branży rolniczej. Maszyny są zbudowane w oparciu o nową koncepcję ramy, która umożliwia olbrzymią zwrotność przy tej samej stabilności. Ponadto trzy tryby skrętu umożliwiają dodatkową elastyczność. Standardowy tryb kierowania na wszystkie koła zapewnia maksymalną zwrotność i szybkie cykle ładowania na najmniejszej przestrzeni. Jest uzupełniony opcjonalnymi trybami skrętu na przednią oś i trybu jazdy bokiem, które są po raz pierwszy dostępne dla tej klasy maszyn. Tryb jazdy bokiem doskonale nadaje się do wszelkich prac, np. manewrowania w ograniczonych przestrzeniach, jak również jazdy równoległej wzdłuż ściany podczas usuwania obornika. Niniejszy tryb skrętu nie tylko pozwala operatorowi na optymalne dotarcie do przeszkód, ale jednocześnie utrzymuje stałą odległość roboczą, zmniejszając tym samym ryzyko uszkodzenia. Prosta i szybka zmiana pomiędzy trybem kierowania na wszystkie koła, na przednią oś i jazdy bokiem odbywa się dzięki mechanicznemu przełączaniu trybów skrętu.

 

Nowoczesne wzornictwo kabiny z dodatkowym poziomem wygody

W segmencie kompaktowych ładowarek kołowych idealny dostęp serwisowy z dwoma zbiornikami, wynikające z tego wspaniałe rozłożenie ciężaru oraz stabilność, jak również nowoczesne wzornictwo kabiny wyznaczają nowe standardy, zapewniając w ten sposób wartość dodaną w zakresie wygody i łatwości obsługi, stawiając jako priorytet funkcjonalność i ergonomię. Szerokie wejście z dodatkowym stopniem dba o wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne wsiadanie i wysiadanie. Jest przy tym również pomocna opcjonalnie dostępna kolumna kierownicy z regulacją nachylenia, która umożliwia jednocześnie indywidualne dostosowanie pozycji kierownicy do operatora. Duże szklane powierzchnie w połączeniu z nowo stworzonymi kanałami widoczności dbają o optymalną widoczność osprzętu dodatkowego i wspaniałą widoczność dookoła. Hojnie zaprojektowane okno po prawej stronie można jak zwykle otwierać pod kątem 180 stopni. Ponadto można również otworzyć i w pełni zablokować drzwi kabiny pod kątem 180 stopni. Nowa, zaprojektowana od podstaw konsola boczna posiada nie tylko wiele funkcjonalnych i ergonomicznych funkcji, ale również liczne schowki. Wszystkie ważne przełączniki znajdują się w zasięgu prawej ręki. Bez problemu możliwa jest intuicyjna obsługa trzech nowo opracowanych trybów jazdy (Smart Driving PRO), które są opcjonalnie dostępne w przypadku modelu KL14.5.

 

Większa wydajność oraz Smart Driving Pro

Nowy model ładowarki kołowej KL14.5 jest seryjnie wyposażony w silnik Yanmar 28,5 kW / 38,8 KM. Oczyszczanie spalin odbywa się za pomocą DOC i DPF. Dodatkowo dla ładowarki kołowej z napędem na wszystkie koła jest dostępny opcjonalnie Smart Driving PRO. Jest to nowa funkcja z trzema różnymi trybami jazdy, które wspierają i odciążają operatora podczas licznych zastosowań, oszczędzając jednocześnie paliwo. W trybie Power do dyspozycji jest pełna moc silnika. Już podczas usuwania obornika szybkie cykle ładowania pokazują swoje zalety. W porównaniu do trybu Power maszyna w trybie Eco jedzie z tą samą prędkością przy zmniejszonej prędkości obrotowej silnika. Mając na celu redukcję poziomu hałasu i oszczędność paliwa niniejszy tryb jazdy nadaje się przede wszystkim do prac układania w stos, które nie wymagają pełnej mocy. Trzeci tryb jazdy przestawia dalej rozwiniętą, znaną opcje „tempomat niskich prędkości jazdy”. Rozszerza się go poprzez jazdę z użyciem pedału gazu. W ten sposób prędkość jazdy do przodu przy dowolnie ustawionej prędkości obrotowej silnika można ustawić nie tylko regulatorem ręcznym, ale również dodatkowo wygodnie i precyzyjnie pedałem gazu. Niniejszy tryb jazdy nadaje się najlepiej do zastosowania z osprzętem, jak np. z mulczerem czy zamiatarką. Prędkość można w ten sposób ustawić dokładnie za pomocą pedału gazu do zmieniających się sytuacji. Oznacza to większą elastyczność i bezpieczeństwo operatora. Szybka zmiana wymienionych powyżej trybów jazdy jest w dowolnej chwili możliwa prostym naciśnięciem przycisku. Ładowarka kołowa KL14.5 przekonuje do siebie dalej opcjonalną dodatkową hydrauliką Powerflow, która idealnie uzupełnia trzeci tryb jazdy.

 

Gwarancja różnorodności zastosowania

Ponadto dostępne jest również znane szybkozłącze Kramer zapewniające skuteczną pracę w przypadku często zmieniającego się osprzętu dodatkowego. Duże siły podnoszenia i wyrywania oraz dokładne prowadzenie równoległe na całej wysokości można osiągnąć dzięki naszemu wysięgnikowi z kinematyką Z. Wizualny wskaźnik pozycji łyżki i wideł do palet jest ogromnie pomocny dla operatora w przypadku częstej zmiany osprzętu dodatkowego. Kompaktowe ładowarki kołowe są w ten sposób gotowe do zastosowania jako wszechstronna maszyna – z widłami do palet, widłami do balotów, jak również z widłami do obornika. Nowe ładowarki kołowe KL12.5 i KL14.5 to wszechstronne i wydajne maszyny spełniające najwyższe wymagania branży rolniczej.