close
Menu

Gama pługów MASTER L wzbogaca się o modele MULTI

Gama pługów MASTER L powiększa się o zawieszane modele z regulowaną szerokością roboczą MULTI-MASTER L.

 

Firmy usługowe, spółdzielnie maszynowe i gospodarstwa wyposażone w ciągniki o mocy od 200 do 300 KM znajdą w tej gamie pługów zawieszanych KUHN, przeznaczonych do najbardziej intensywnego użytkowania, model spełniający ich potrzeby.

 

Ponadto, maszyny te posiadają nowe opcje i unikatowe wyposażenie, takie jak głowica OPTIDRIVE czy zintegrowany wał dogniatający DUOLINER, które pozwalają każdemu użytkownikowi poprawić wyniki finansowe.

 

MULTI-MASTER L: jeden z najprostszych na rynku systemów regulacji

 

 

Firma KUHN uzupełnia swoją nową serię pługów zawieszanych MASTER L o modele ze skokową regulacją szerokości roboczej MULTI-MASTER L wyposażone w 4 do 6 korpusów, które stanowią rozwiązanie pośrednie pomiędzy modelami 153 i 183.

 

Zmiana szerokości odcinania skiby (14, 16, 18 lub 20 cali - 35, 40, 45 lub 50 cm) odbywa się szybko i bezpiecznie za pomocą zaledwie dwóch śrub, które należy poluzować w celu zmiany szerokości roboczej. Mając na uwadze stały cel, jakim jest ograniczenie zużycia paliwa, linia ciągu pługa została wyraźnie zoptymalizowana przez regulację kąta pochylenia ramy.

 

Niezwykła elastyczność pracy: 3 głowice do wyboru

 

Elastyczność pracy pługa jest zapewniana przez głowicę. Dlatego firma KUHN oferuje różne typy głowic do pługów MASTER L:

 

- Standardowa głowica: pług można łatwo zaczepić za pomocą sztywnych jarzm sprzęgających. Aby zoptymalizować siłę uciągu ciągnika, wysokość dolnych zaczepów można łatwo regulować.

 

- Głowica EasyDrive umożliwia łatwe przestawianie się z pozycji roboczej na transportową i odwrotnie, bez konieczności zmiany ustawienia łącznika górnego. Nie ma potrzeby odczepiania i regulowania górnego łącznika do transportu.

 

- Głowica OptiDrive zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy dzięki wbudowanemu systemowi zawieszenia. System OptiDrive nie tylko ułatwia zmianę pozycji roboczej/transportowej, ale także absorbuje wstrząsy podczas zawracania i jazdy po drogach, chroniąc pług i ciągnik.

 

 

Zaorane pole, gotowe do siewu

 

 

DUOLINER to wał zintegrowany z pługiem MASTER L, który pozwala zaoszczędzić czas podczas uprawy gleby. Pracując bezpośrednio podczas orki DUOLINER tworzy optymalne podłoże pod siew, z dobrze rozdrobnioną warstwą wierzchnią i głęboko zagęszczoną glebą, która utrzymuje maksymalną wilgotność dla dobrego startu przyszłych upraw. Użytkownik nie ma żadnych dodatkowych utrudnień, ponieważ zagęszczanie gleby jest automatycznie dostosowywane do zmian w ustawieniach pługa. DUOLINER jest zamontowany na ramie osadzonej na dwóch oddzielnych równoległobokach i korzysta z unikatowego, opatentowanego systemu regulacji nacisku Steady Control, który zapewnia optymalne kopiowanie nierówności terenu.

 

 

W przypadku gleb wymagających większego stopnia zagęszczenia, pługi MASTER L mogą być wyposażone w nowe ramię do wału ciąganego KUHN. To nowe, bardzo kompaktowe w pozycji transportowej  ramię, nie wystaje poza pierwszy korpus pługa i mieści się w obrysie maszyny. Szeroki zakres wychylenia ramienia optymalizuje pozycję wału w stosunku do pługa. Zaczepiany wysięgnik ramienia wału jest dostępny w wersji mechanicznej lub hydraulicznej.

 

Seria pługów MASTER L jest zatem uzupełniona o modele z płynną i skokową regulacją szerokości roboczej, w wersjach do orki w bruździe i poza bruzdą oraz z zabezpieczeniem śrubowym i hydraulicznym. Liczne rozwiązania do rolnictwa precyzyjnego, takie jak opatentowany przez firmę KUHN Smart Ploughing-Lift, poprawiają komfort pracy użytkowników i zwiększają opłacalność ich działań.